Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Techniki guillingu i scrabookingu | Kartki ręcznie robione

Kartki imieninowe i urodzinowe metodą quillingu i scrapbookingu

kartki metodą scrapbookingukartki metodą scrapbookinguModa na ręcznie wykonywane cudeńka, na dobre zagościła także i w naszym kraju. Uczymy się robić rozmaite rzeczy, w tym kolorowe kartki urodzinowe, świąteczne czy jubileuszowe. Wykonanie takich kartek, jest dość czasochłonne, ale sprawia także masę radości.

Zrobienie kartek może sprawiać trudności, ale nie musi. W Internecie, kolorowej prasie czy specjalistycznych poradnikach książkowych znajduje się wiele ciekawych pomysłów, wzorów i technik, które możemy wykorzystać. Aby wykonać ciekawą, budzącą radość w oczach i sercu obdarowywanego, wystarczy więc tylko znaleźć wolną chwilę i kupić niezbędne przybory. Pośród naszych przyborów, nie może zabraknąć nożyka do cięcia lub nożyczek, kleju, kolorowych wycinanek lub kartoników. Przydatne będą także gotowe elementy czy piórka.

Ciekawymi i modnymi ostatnimi czasy, są metody zwane guillingiem oraz scrabookingiem.  Pierwsza z tych metod polega na wykonywaniu ozdób z papieru. Zwija się wówczas cienkie paseczki papierowe tak, by przypominały sprężyną spiralną. W ten prosty sposób, wykonać możemy płatki kwiatów, listka czy drzewka, choinki, domki. Jednym słowem, technika ta pozwala nam na wykonanie niemal wszystkiego. Takie elementy przyklejamy do kartonu i teraz wystarczy tylko wypisać życzenia imieninowe czy urodzinowe i gotowe.

Kartki na imieniny lub urodziny wykonać można również metodą scrabookingu. Jest to znana i dość wiekowa metoda zdobienia. Znanymi jej wykonawcami byli pisarz Mark Twain oraz Thomas Jefferson. Technika ta popularna jest w wielu krajach, choć szczególną uwagę zaprząta w USA. Jest traktowana przede wszystkim jako hobby, ale i wykonuje się kartki w celach zarobkowych.

Scrabooking to dość rozbudowana technika, do stosowania której często wykorzystuje się stempelków zdobniczych, pigmentów, farbek czy dziurkaczy. Wykorzystuje się także kolorowe tusze i farbki. To co będzie nam potrzebne, zależy od pomysłu na bajecznie kolorową kartę imieninową lub urodzinową. Jeśli bardzo dobrze znamy jubilata, możemy na kartce dla niego, wykonać jego ulubione motywy. Jeżeli więc jest miłośnikiem zwierzątek, można wykonać przy pomocy kolorowych tuszy jakieś zwierzę. Gdy natomiast osoba ta lubi książki, także i ten motyw można uwiecznić.

Obie wspomniane techniki, służą wywołaniu radości w wykonującym, jak i obdarowanym. Rękodzieło to naprawdę cenny podarunek i nawet jeśli coś nam nie wyjdzie takie, jak na szablonie, to mimo wszystko dzieło zostanie docenione i zapamiętane. Wykonujemy je na przeróżne okazje.