Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pomysły na winietki | Kartki ręcznie robione

Pomysłowe winietki-podziękowania dla gości

kartki-podziękowania dla gościOrganizując spore rodzinne imprezy, takie jak chociażby jubileusze, okrągłe urodziny seniora rodu czy po prostu wesela, chrzciny, warto pomyśleć o tym, jak powinniśmy usadzić naszych gości. Doskonałym sposobem ułatwiającym rozsadzenie zaproszonych, jest inwestycja w winietki.

Są to niewielkich rozmiarów, kartoniki, na których możemy wypisać imię oraz nazwisko osoby, którą zaprosiliśmy na naszą uroczystość. Winietki będą nam także niezbędne wówczas, kiedy będziemy chcieli podziękować naszym bliskim oraz przyjaciołom i znajomym za obecność w tym ważnym dla nas dniu.

Winietki to naprawdę nieoceniony element tych uroczystości, na których goście i imprezowicze nie koniecznie się znają. Na weselach, gdzie zapraszamy zarówno rodziny pani i pana młodego, znajomych każdej ze stron, zawsze znajdą się osoby, które wzajemnie się nie znają. Dużym foux pas byłoby więc pozwolenie im na zajęcie miejsc koło siebie, ponieważ mogliby nie mieć wspólnych tematów do rozmowy a nie o to nam przecież chodzi. Inwestycja w urocze, czasem i zabawne winietki, to naprawdę świetne rozwiązanie. Unikniemy dzięki nim także zamieszania przy rozsadzaniu.

Podstawowe ich wzory, to prostokątne, składane kartoniki z delikatnym ornamentem – np. z obrączkami – oraz z personaliami gościa. Możemy jednakże zamówić winietki z szalonymi i śmiesznymi wierszykami. Niezwykle barwne i przykuwające naszą uwagę. Jest to nie tylko informacja, ale i ozdoba weselnego stołu, dlatego powinny być eleganckie. Jeżeli nasze stoły są szerokie, możemy zdecydować się na winietki np. w kształcie doniczek z umieszczonymi wewnątrz tabliczkami, na których sami wypiszemy personalia. Takie winietki, można użyć także na innej imprezie. Powodzeniem cieszą się również winietki w kształcie rozmaitych postaci, jak chociażby figurki kominiarczyków czy postaci bajkowych. Wszystko to zależy od tego, jaką uroczystość szykujemy oraz od poczucia humoru państwa młodych. W miejscu, w którym siedzieć będą najważniejsze osobistości, jak jubilaci, państwo młodzi czy ich rodzice, można umieścić figurki symbolizujące młodych, albo jubilata. Mogą być to również stroje – suknia ślubna oraz elegancki frak. Mogą być to również krzesełka wskazujące na to, kto w tym miejscu będzie siedział. Do łask wkradają się także słodkości, w które została wbita szpilka z kartonikiem z personaliami gości.

Pamiętajmy, by zamówione lub samodzielnie wykonane winietki, współgrały z pozostałymi kompozycjami kwiatowymi oraz wszelkimi zdobieniami stołów i samej zastawy.