Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Samodzielnie robione kartki wielkanocne | Kartki ręcznie robione

Wielkanocne z motywem jajka, baranka, zajączka, kurczaka

kartki wielkanocnePośród gotowych motywów kartek na rozmaite okazje, dostrzec możemy także kartki z motywami świątecznymi. Ręcznie wykonywane kartki cieszą się ogromną popularnością pośród osób w różnym wieku. Każdy też szuka czegoś niepowtarzalnego. Często też sami chcemy wykonać jakąś kartkę.

Ręcznie wykonywane kartki powstają z rozmaitych elementów. Natomiast przed ich wykonaniem, możemy skorzystać z już gotowych wzorów dostępnych w sieci czy też w prasie. Do najprostszych motywów, z pewnością możemy zaliczyć te, które są robione z kolorowego kartonika z naklejonymi, gotowymi elementami. Każdy może zamówić taką kartkę w Internecie, kupić w sklepach ale i samodzielnie wykonać. Nie trzeba być wcale bardzo precyzyjnym, wystarczy jedynie pomysł i chwila cierpliwości. Sposobów wykonywania kartek, jest tak wiele, że każdy wybierze coś dla siebie.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy, również możemy zrobić urocze kartki. Powinny one posiadać czysto wielkanocne motywy oraz obfitować w barwy takie jak: zieleń, biel, czerwień i żółć.  Kolory te kojarzą się zwłaszcza z wiosną oraz radością. Są ciepłe i odpowiadają kolorom nieba i traw. Na kartkach takich umieszczamy elementy takie, jak baranek, kurczaczek czy zajączek. Elementy te możemy kupić gotowe, albo po prostu wykonać samodzielnie. Mogą one nawiązywać do postaci ze znanych bajek, jak i po prostu być uśmiechniętymi, animowanymi postaciami. Jeśli jednak chcemy, aby na naszej kartce, zostały umieszczone zwierzątka bardziej naturalne, wystarczy nakleić kawałki zdjęć z zajączkiem, kurczątkiem czy jajeczkiem. Większą jednak popularnością wydają się cieszyć kartki z postaciami nieco odrealnionymi.

Bardzo często wykonuje się również kartki świąteczne z kolorowymi jajami, które można wykonać w kawałków materiałów, koralików czy też wycinanek i kartoników. Dobrym pomysłem jest wykonanie takich kartek metodą iris folding, albo scrabooking. Kartoniki możemy zdobić tuszem, albo barwić farbkami. Naklejajmy elementy filcowe oraz kokardki. Przydatne mogą być też ćwieki lub cekiny. To, co wykorzystamy, zależy od nas i naszej inwencji twórczej. Zwykle jednak kartka wielkanocna, posiada kolory stonowane a całość jest zrównoważona.

Tak naprawdę, ważne jest przede wszystkim to, że wykonamy kartę samodzielnie, nie zaś efekt końcowy.

Śliczne i wesołe karteczki, to świetne dekoracje. Do naklejonych obrazków, odciśniętych stempelków, dodajemy również kartoniki z wypisanymi świątecznymi życzeniami oraz napisy takie jak: Wesołego Alleluja, Wesołych Świąt Wielkanocnych itp.