Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Techniki składania papieru origami | Kartki ręcznie robione

Przestrzenne kartki na osiemnastkę z kirigami, origami

na osiemnastkęPośród Waszych znajomych szykują się urodziny? Nie wiesz jak sprawić jubilatowi wyjątkowy prezent? Przygotuj dla wyjątkowej osoby, wyjątkowy upominek. W tym sezonie, największą popularnością cieszą się oryginalne upominki, robione własnoręcznie.

Przygotowanie zaskakującej kartki na urodziny nie musi być niczym trudnym. Wprost przeciwnie – może sprawić ci tyle samo przyjemności oraz radości, ile sprawi osobie, której ja podarujesz. Kartki nie muszą być nudne i płaskie. Dziś uznaniem cieszą się różnokształtne i zawadiackie ich wzory. Rękodzieło wciąż jest w cenie, dlatego wykonaj oryginalną kartkę na osiemnaste urodziny ukochanej osoby lub przyjaciela.

Wejście w dorosłość, to zawsze niesamowite uczucie czegoś, czego jeszcze nie znaliśmy, dlatego tak istotne jest odpowiednie celebrowanie tego dnia. Na własnoręcznie przygotowanej kartce, możemy umieścić rozmaite elementy, kokardki czy wzory, które będą nawiązywały do osiemnastych urodzin. Jeżeli doskonale znamy jubilata, możemy przygotować kartkę, która w jakiś sposób będzie odzwierciedlała charakter solenizanta. Ciekawym pomysłem jest wykonanie przestrzennej kartki na osiemnastkę. Po otworzeniu takiej kartki, naszym oczom ukaże się wypukły element w kształcie np. kolorowej butelki szampana czy wesołych barw, bukiet kwiatów.

Zamiast dość tradycyjnych urodzinowych motywów, możemy wykonać również orgiami, motywy pochodzące z odległej Japonii. Kartki takie cechuje występowanie okazjonalnych motywów, które są wypukłe. Do wykonania takich kartek, można wykorzystać nie tylko kolorowe kartoniki, specjalne bloczki kartonowe do robienia kartek na różne okazje, ale i wycinanki, kokardki, koronki lub też farbki i tusze, brokat i sizal (zwany też białym siankiem). Setki motywów i wzorów, z których możemy skorzystać, znajdziemy w Internecie, prasie i specjalistycznych książkach. To co znajdzie się na naszej przestrzennej kartce, zależy w zupełności od nas. Podobną techniką do przestrzennej, jest metoda sztalugowa, albo także proponowana do wykonywania zaproszeń trójwymiarowych.  Zwłaszcza podobnie wyglądać będzie kirigami. Tutaj twórca może wykonywać w papierze nacięcia ułatwiające łączenie elementów. Takie kirigami można zamieścić w kartce na osiemnastkę, ale i na święta i jubileusze.