Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kartki wyklejanki | Kartki ręcznie robione

Walentynka techniką iris folding

karki techniką iris foldingJednym z piękniejszych świąt w rocznym kalendarzu, z pewnością jest Dzień Zakochanych. Młodzi już kilka dni przed popularnymi Walentynkami, biegają po sklepach, jubilerach, by wybrać wymarzony upominek dla ukochanej osoby, albo dla po prostu przyjaciela.

Pomimo setek rozmaitych wzorów podarków dla bliskich nam osób, wciąż rzesze zakochanych i wiernych przyjaciół wybiera najprostszy ze sposobów obdarowywania. Tym sposobem jest sprezentowanie ukochanym kartek walentynkowych. Sklepy, kwiaciarnie czy księgarnie mają w swojej ofercie setki wzorów, ale nie przeszkadza to w wymyśleniu i wykonaniu kartki walentynkowej własnymi rękoma.

Bardzo ciekawym sposobem wykonywania kartek, w tym oczywiście kartek walentynkowych, jest tzw. technika iris folding. Jest to doskonały sposób, który może przysposobić wiele miłych chwil zarówno osobom, którym pragniemy kartkę podarować, jak i tym, które poświęca chwilę na ich przygotowanie. Wbrew pozorom, ta prześliczna walentynka, wcale nie jest zbyt czasochłonna, ani też owa technika nie jest trudna.

Iris folding to technika pochodząca ze słynącej z hodowli tulipanów Holandii. Natomiast polega na naklejaniu na szablon, wyciętych z papieru i złożonych pasków. Zabawa ta polega na tworzeniu rozmaitych obrazów oraz kolejnym ich wyklejaniu. Twórcy obrazków czy też zabawnych i uroczych kartek, wykonują je z przeróżnych materiałów, jak chociażby wycinanki, bibułka czy niepotrzebne skrawki materiałów.

Fantastyczne kartki, które w prosty sposób możemy wykonać tą techniką pasjonują coraz szersze grono osób. Jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z iris folding, to możemy wybrać jeden z gotowych wzorów kartek, jeśli natomiast dość sprawnie posługujemy się tą techniką, to możemy sami pomyśleć nad nowym, własnym szablonem. Kartki możemy wykonać na każdą okazję, na święta Wielkanocy oraz Bożego Narodzenia.

Do gotowego wzoru, trzeba przyłożyć kolorową kartkę, odrysować i wyciąć całość. Wycięty kartonik przykładamy do wzoru i można zaczynać wyklejać. Paski, które należy przyklejać do obrazka, powinny mieć szerokość od 1,5 cm do 2 cm. Dla ułatwienia ich naklejania, numerujemy kolejne paski. Najlepiej też zachować kolejność ich naklejania. Najpierw wklejamy numery nieparzyste, później parzyste. Całość podklejamy i gotowe.

Ręcznie wykonane kartki zyskują ogromne powodzenie pośród obdarowywanych, dlatego warto włożyć w ich wykonanie trochę pracy i uszczęśliwić bliskie i ważne dla nas osoby.